Mieszkanie w stylu romantycznym – zobacz jak je urządzić!

2022-07-28

Mieszkanie w stylu romantycznym – zobacz jak je urządzić!

Mieszkanie w stylu romantycznym – zobacz jak je urządzić!

Każdy z nas chce, aby jego mieszkanie było piękne i urządzone według jego indywidualnych preferencji. Każdy z nas ma też zupełnie inne pojęcie tego, jak wygląda według niego idealna przestrzeń mieszkalna. To co łączy, to częste zafascynowanie względem konkretnych stylów. Jednym z nich jest właśnie styl romantyczny. Współcześnie styl ten różni się jednak od tego, jak wyglądał kiedyś. Nie jest to już nadmiar zdobień, falbanek. Oczywiście ich zwolennicy nadal się gdzieś na świecie znajdą, jednak znaczna część zdecydowanie wybiera jego nowoczesną alternatywę. Styl romantyczny w obecnych czasach jest znacznie bardziej minimalistyczny i delikatny. Sprawdź, jak urządzić mieszkanie w stylu romantycznym w wersji nowoczesnej!

Kobiecość w czystej postaci

Wiele osób twierdzi, że wnętrza romantyczne są bardzo kobiece i oczywiście można na nie spojrzeć w ten sposób. Cechują się one przede wszystkim ogromną subtelnością i delikatnością. Kolorystyka jest wyjątkowo przyjemna dla oka. Są to przede wszystkim pastele i różne odcienie bieli – to oraz kwieciste wzory można uznać za absolutną podstawę tego stylu. Biel zwykle wykorzystuje się jako bazę, natomiast kolory pastelowe dopełniają ją i tworzą spójną całość. Jeśli mowa o tapecie w kwiaty, zdecydowanie nie powinna być ona dominująca, jeśli chcesz ją wykorzystać, powinna zdobić mniej więcej jedną ścianę. Właśnie wtedy uzyskasz romantyczny, subtelny efekt, którego oczekujesz. Idealnie sprawdzi się drewno, pomalowane na biały kolor. Naturalne materiały będą wyglądały fantastycznie w romantycznym wnętrzu.

Jakie meble wybrać?

Meble w stylu romantycznym są zawsze jasne oraz lekkie. Nie muszą być w kolorze bieli, zamiast tego możesz wybrać po prostu jasne drewno lub wzbogacić je o pastelowe akcenty. Meble ze stylu skandynawskiego również będą odpowiednie w tym przypadku. Dla entuzjastów stylu romantycznego dobrze sprawdzą się te meble, które mają obicia w kwiaty. W tym przypadku należy jednak być szczególnie ostrożnym i powstrzymać się od wykorzystania ich, gdy na ścianie pojawiła się tapeta z tym samym wzorem. Może to nadać niepotrzebnego wrażenia przesytu, co z pewnością nie jest zabiegiem pożądanym. Zwiewne firanki czy też zasłony sprawdzą się idealnie w stylu romantycznym. Dekoracje powinny być przede wszystkim ozdobione techniką decoupage. Jeśli chodzi o dodatki, dobrym pomysłem są zapachowe świeczki czy porcelana. Oprócz tego filiżanki, ramki na zdjęcia czy też kwiaty – świeże lub suszone – będą wyglądać rewelacyjnie!

Kto powinien zdecydować się na styl romantyczny?

W obecnych czasach minimalizm jest niezwykle popularny, jednak zdecydowanie nie jest to styl wnętrzarski dla wszystkich. Urządzając swoje apartamenty Warszawa niektórzy z nas poszukują ciepłego wnętrza, a nie surowego, zimnego mieszkania. Niektórym z nas zależy przede wszystkim na tym, aby mieszkanie było ukojeniem, azylem w którym można się schronić przed troskami życia codziennego. Styl romantyczny sprawi, że Twoje mieszkanie będzie przytulne, spokojne oraz relaksujące. Można powiedzieć, że przywodzi on na myśl dawne epoki, ma prawdziwą duszę. Jest niemalże idealne dla wrażliwych, delikatnych – być może artystycznych – osób.

 

Artykuł powstał przy współpracy z dzielna62.pl