Sytuacja rynku mieszkaniowego na terenach podwarszawskich.

2022-07-28

Sytuacja rynku mieszkaniowego na terenach podwarszawskich.


Sytuacja rynku mieszkaniowego na terenach podwarszawskich.

Gdzie powstają najciekawsze inwestycje deweloperskie?

Podjęcie decyzji o kupnie mieszkania nigdy nie jest łatwe. Zwłaszcza gdy sytuacja z dostępnością nowych nieruchomości pozostawia wiele do życzenia. Wówczas trudno znaleźć mieszkanie nie tylko w dobrej cenie, ale też w dobrym miejscu. Na szczęście na polskiej mapie inwestycji znów powstaje wiele inicjatyw wartych uwagi. Po pandemicznym spowolnieniu rynek nieruchomości powoli zaczyna żyć swoim dawnym życiem. Osoby zainteresowane kupnem mieszkania mogą zatem przebierać w licznych, interesujących ofertach.

 

Zjawiskiem, które w ostatnim czasie daje się zaobserwować na rynku deweloperskim, jest zwiększająca się atrakcyjność lokalizacji znajdujących się nie tylko poza ścisłym centrum miasta, ale wręcz na jego przedmieściach i mniejszych miastach znajdujących się niedaleko stolicy. Jeszcze niedawno taka zmiana była trudna do wyobrażenia. Jednak dziś fakty są jednoznaczne - zakup własnego mieszkania pod Warszawą staje się marzeniem coraz większej ilości ludzi. Dlaczego tak się dzieje?

Czemu inwestycje pod Warszawą cieszą się taką popularnością?

Przyczyn takiego stanu rzeczy można się doszukiwać w wielu miejscach. Jednym z najbardziej oczywistych są ceny. Mieszkania pod Warszawą można nabyć dużo taniej niż lokale znajdujące się na Powiślu czy w Śródmieściu. Warto jednak podkreślić, że motywacja finansowa nie jest motywacją jedyną.

 

Przeważającym czynnikiem wydają się być istotne zmiany w aprobowanym stylu życia. Ostatnie dwa lata w dużym stopniu przeorganizowały społeczne priorytety. Zamknięci w czterech ścianach zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma nasze najbliższe otoczenie. Doceniliśmy bardziej takie wartości, jak własny ogródek i bliskość zieleni. Zatłoczone centra miast wydają się być coraz mniej sprzyjającym miejscem zamieszkania. Opinię tę podziela coraz większa ilość ludzi. To zwiększa zapotrzebowanie na nowe inwestycje w takich miejscach jak Ząbki.

 

Mieszkania na sprzedaż w takich miejscach jak Ząbki dla wielu osób wydają się być niezwykle atrakcyjną opcją. Miasto to znajduje się zaledwie 10 kilometrów od Warszawy, co pozwala na bezproblemowy dojazd osobom pracującym w stolicy.

Naprawdę lepiej niż w Warszawie?

Współczesnego klienta niezwykle trudno jest zaskoczyć. Nie znaczy to jednak, że nie warto próbować. Wiele deweloperów wciąż stara się urozmaicać swoją ofertę, tak by zaspokajać nawet najbardziej wysublimowane gusta.

 

Wbrew pozorom miejscowości podwarszawskie mają bardzo dużo do zaoferowania. Bardzo często dostarczają swoim mieszkańcom niezwykle ciekawą i szeroką ofertę kulturalną. W przeciwieństwie do inicjatyw dostępnych w stolicy, praktycznie wszystkie wydarzenia kulturalne w mniejszych ośrodkach nie mają wymiaru komercyjnego, co daje odbiorcom możliwość obcowania z autentyczną kulturą. Spotkania tam się odbywającą są także bardziej personalne, co chroni nas przed zagubieniem w anonimowym tłumie.

 

Warszawa od lat zmaga się z niedostatkiem terenów zielonych. Mieszkańcom stolicy bardzo to przeszkadza. To kolejny element, w którym Ząbki czy Zielonka zyskują przewagę. W sytuacji, gdy ktoś ma do wyboru mieszkanie w zabetonowanym osiedlu albo lokal znajdujący się niedaleko parku albo lasu, wybór zdaje się być oczywisty.

 

Deweloperzy reagują na rosnące zainteresowanie takimi terenami w związku z czymś ciągle pracują nad poszerzaniem swojej oferty. Dzięki temu osoby chcący kupić mieszkania w takich miejscowościach jak Ząbki nie są skazane na korzystanie z oferty rynku wtórnego. Powstaje wiele nowych nieruchomości, które standardem budowlanych nie odbiegają od budynków powstających w największych polskich miastach. Zakup mieszkania w takim miejscu okazuje się być opcją nie tylko tańszą, ale też bardziej wygodną i bezpieczną.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Ziółkowski Deweloper