Kupujemy kosiarkę

2020-03-26

Kupujemy kosiarkę

Kupujemy kosiarkę 

Istnieje wiele typów kosiarek. Poniżej przedstawiamy krótki opis podstawowych modeli przydatny przy wyborze tej najodpowiedniejszej dla naszego trawnika.

Kosiarka samojezdna to taka, która zasadniczo sama się napędza. Oczywiście trzeba nią kierować ale ma przekładnię, która ją wprawia w ruch, więc nie trzeba jej przepychać po podwórku. Kosiarka samojezdna jest zwykle droższa i wymaga większej konserwacji niż kosiarki pchające.

Kosiarki pchające mają różne typy silników, a jej moc jest skierowana na ścinanie trawy. Jeśli podoba Ci się dodatkowy trening związany z pchaniem kosiarki wokół podwórza, ten typ kosiarki jest dobrym wyborem.
Ekologiczny sposób dbania o trawnik to wybór kosiarki bębnowej. Nie mają silnika, więc nie wymagają gazu, oleju ani elektryczności. Są ciche. Podobnie jak w przypadku kosiarki pchającej można czerpać korzyści z aktywności fizycznej.
Są też kosiarki, które jeżdżą na poduszce powietrznej i są prawie odporne na grawitację. Ponieważ oprócz standardowego ruchu do przodu i do tyłu mogą się poruszać na boki, świetnie sprawdzają się w niewygodnych miejscach, do których inne kosiarki po prostu nie mają dostępu.

Istnieją także kosiarki podobne do robotów odkurzających podłogi w mieszkaniach. Wymagają odpowiedniego zaprogramowania, żeby same mogły kosić trawę na podwórku.

Standardowe kosiarki jezdne mają z kolei kierownice zapewniające maksymalny komfort i zwrotność. Choć brakuje im precyzji kosiarek prowadzących, dobrze koszą trawę.
Kosiarka do trawy o zerowym promieniu skrętu to szczególny rodzaj kosiarki jezdnej. Został zaprojektowany tak, aby skręcał ciasno pomimo przeszkód i skrętów. Umożliwiają one ścinanie trawy rosnącej blisko ogrodu. Standardowe kosiarki jezdne często mają problemy z dostaniem się wystarczająco blisko przeszkód, pozostawiając w ten sposób pokos z nieobrobionej trawy w pobliżu różnych obiektów. Istnieje także dodatkowy typ kosiarki jezdnej: traktor ogrodowy.

Wszystkie kosiarki muszą być przez coś zasilane.  Kosiarka akumulatorowa ma kilka zalet. Jest lekka i znacznie cichsza od tych napędzanych gazem. Akumulator należy naładować przed każdym użyciem. Długość ładowania różni się w zależności od modelu. Zwykle bateria wystarcza na około godzinę, zanim będzie wymagała kolejnego ładowania.
Ważną rzeczą do sprawdzenia przy zakupie kosiarki akumulatorowej jest to czy akumulator i ładowarka są dołączone? Niektóre modele są sprzedawane z zainstalowaną baterią, podczas gdy inne nie i wymagają osobnego zakupu baterii. Podobnie jest z ładowarką.
Przewodowa kosiarka elektryczna nie wymaga ładowania przed koszeniem, a akumulator nie wyczerpuje się podczas koszenia.Skontaktuj się z nami

Potrzebna Ci pomoc? Nasz konsultant może w każdej chwili Ci pomóc.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Wypełnij poprawnie wszystkie pola formularza!