Komu zlecić profesjonalną wycenę nieruchomości?

2020-08-20

Komu zlecić profesjonalną wycenę nieruchomości?

Wiele osób zastanawia się czy warto zlecić wycenę nieruchomości na sprzedaż odpowiedniemu specjaliście, bowiem jest to bardzo istotne w kwestii samej sprzedaży. Warto zwrócić uwagę, iż sprzedaż nieruchomości przy obecnej sytuacji rynkowej może okazać się zbyt trudna. Dla nabywcy jednym z najważniejszych czynników jest cena, dlatego należy ustalić jej wysokość. Niestety samodzielność w ustaleniu pułapu cenowego nie każdemu przychodzi z łatwością i jest często niepoprawna. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z pomocy rzeczoznawcy majątkowego.


Prawidłowa wycena podstawą sprzedaży

Warto zaznaczyć, iż dobra wycena nieruchomości jest podstawą zyskownej sprzedaży, należy pamiętać iż zakup nieruchomości wiąże się z poważną decyzją, której nikt nie podejmuje w sposób gwałtowny i pochopny. Dlatego wystawiając na sprzedaż mieszkanie, dom lub działkę musisz liczyć się z tym, iż znalezienie właściwego kupca może zająć trochę czasu. Jest to potwierdzone faktem, iż nabywcy w Polsce dużo bardziej chętnie wybierają nieruchomości z rynku pierwotnego. Oczywiście, rzecz jasna cena nie powinna być przesadnie niska, ponieważ atrakcyjna oferta może przyciągnąć kupca szybciej niż Ci się wydaje! Aczkolwiek warto poczekać, aż zgłosi się odpowiednia osoba, tym bardziej jeśli sprzedaż miałaby oznaczać mijanie się z celem, a tym samym straty finansowe dla sprzedającego.

Zalety Rzeczoznawcy majątkowego

Należy pamiętać, iż rzeczoznawca majątkowy jest specjalistą od profesjonalnej wyceny nieruchomości, warto dodać iż zawód jest regulowany, dlatego jego przedstawiciele muszą posiadać odpowiednie wykształcenie i specjalne uprawnienia. Bez obaw możesz postawić na ich wiedzę, ponieważ pozwoli to oszacować we właściwy sposób wartość Twojej nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy jest zobowiązany do zachowania jakiejkolwiek bezstronności, a także musi przestrzegać ściśle tajemnicy zawodowej. Analiza wykonywana przez rzeczoznawcę w kwestii wyceny mieszkań jest procesem dość złożonym. Przede wszystkim polega na porównaniu cen rynkowych w okolicy. Duże znaczenie ma również sam typ nieruchomości, oraz jej lokalizacja. Na ostateczną ocenę ma też wpływ stan techniczny nieruchomości. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymasz kompleksową i rzetelną wycenę, której bez posiadania pewnej wiedzy i zaangażowania nie można wykonać. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej wyceny mieszkania przez rzeczoznawcę majątkowego, gdyż oficjalna wycena mieszkania lub innej nieruchomości potrzebna jest w wielu sytuacjach między innymi: w celu otrzymania kredytu hipotecznego, w celach podatkowych oraz przy podziale majątku, na przykład podczas rozwodu. Przydaje się także w przypadku konieczności sporządzenia zeznania majątkowego. Jak widać profesjonalna wycena mieszkania znajduje bardzo duże zastosowanie w wielu dziedzinach.

Warto skorzystać z usług rzetelnego i doświadczonego rzeczoznawcy majątkowego, który weźmie pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na wartość nieruchomości oraz pomoże Ci wyznaczyć odpowiednią cenę nieruchomości. Postaw na rzetelną wycenę nieruchomości i fachową obsługę w biurze nieruchomości ABA - abanieruchomosci.pl!
Skontaktuj się z nami

Potrzebna Ci pomoc? Nasz konsultant może w każdej chwili Ci pomóc.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Wypełnij poprawnie wszystkie pola formularza!