Nieruchomości Costa del Sol - inwestycja w idealne miejsce do życia pod słońcem. Sprawdź dlaczego!

2020-09-03

Nieruchomości Costa del Sol - inwestycja w idealne miejsce do życia pod słońcem. Sprawdź dlaczego!

Jeżeli znudził Ci się środkowoeuropejski klimat, szarzyzna i długa zima, lub po prostu chcesz na jakiś czas zmienić swoje otoczenie na coś bardziej spektakularnego czy też bezpiecznie zainwestować w nieruchomości, nie musisz wcale daleko szukać. Wystarczy udać się do Hiszpanii, a konkretniej rzecz biorąc do Andaluzji. Dlaczego akurat tam? Trzy słowa – Costa del Sol!


Kulturowe, zabytkowe i kulinarne bogactwo Andaluzji

O atrakcyjności Hiszpanii nie tylko pod względem turystycznym, ale i życiowym, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To kraj pełen różnorodności pod względem kulturowym, architektonicznym oraz kulinarnym, z bogatą historią, pięknymi plażami, zróżnicowaną linią brzegową oraz licznymi zabytkami. Na południu Hiszpanii rozciąga się niesamowita Andaluzja, a jej sercem jest Słoneczne Wybrzeże, czyli Costa del Sol, miejsce docelowe wakacyjnych wyjazdów ludzi z całego świata. To idealny region do życia z prawdziwą mieszanką kulturową oraz narodowościową. Nieruchomości na Costa del Sol (https://agnesinversiones.com/pl/) stają się coraz popularne, plasując ten region Andaluzji wśród najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania i zamieszkania w Hiszpanii.

Najlepsza inwestycja pod słońcem!

Costa del Sol to doskonały klimat oferujący 325 słonecznych dni w roku, niską wilgotność powietrza przy wysokich temperaturach przez cały rok. Wyjątkowa kultura, wspaniała kuchnia oraz wysoka jakość życia sprawiają, że ten region jest jednym z najprężniej rozwijających się rynków nieruchomości w Hiszpanii.


Jeżeli chcesz inwestować w domy i apartamenty w Andaluzji, to warto to zrobić jak najszybciej. Obecny rynek nieruchomości w tym regionie notuje co roku imponujące wyniki, charakteryzując się zrównoważonym rozwojem oraz konsolidacją cenową. Według Raportu Grupy Tinsa, niezależnego eksperta ds. wycen, ceny nieruchomości Costa del Sol, jak i oferty w całej Hiszpanii, rosną średnio między 4 a 6 proc. rocznie. Taką tendencję obserwuje się od już od początku 2019 roku.

Co istotne dla inwestujących, zarówno w Andaluzji, jak i całej Hiszpanii widoczna jest duża rozbieżność pomiędzy wzrostem wartości nieruchomości, a rosnącą ceną najmu. Przy stabilnie rosnących cenach nieruchomości, ceny za wynajem wzrastają skokowo. Jest to dobra wiadomość szczególnie dla tych osób, które chcą wynająć swoje domy czy wille podczas swojej nieobecności.

Kupić czy wynająć?


Dla tych, którzy chcą przenieść się do Andaluzji na stałe, lecz stoją przed dylematem, czy lepiej będzie wynająć nieruchomość czy raczej ją kupić, może być zaskakującą informacja. że obecnie o wiele bardziej opłaca się zakup domu czy apartamentu niż jego wynajem, uiszczając comiesięczną opłatę z tego tytułu. Dlaczego? Miesięczne zobowiązania z tym związane są nieproporcjonalnie wyższe od zarobków, natomiast banki oferują obecnie bardzo preferencyjne warunki kredytów hipotecznych.

Sprzedaż domów i apartamentów w Andaluzji wciąż rośnie. Coraz liczniejszą grupę nabywców nieruchomości Costa del Sol stanowią Polacy, zaraz po Brytyjczykach, Francuzach oraz Skandynawach. Pobudki, którymi się kierują, są w dużej mierze bardzo zbliżone. Inwestując w nieruchomości w Andaluzji mają pewność, że ich pieniądze będą bezpieczne, a inwestycja nie przyniesie strat. Część z nich szuka hiszpańskiej ostoi życiowej w pełnym słońcu, a inni z kolei oczekują od swojej inwestycji, że będzie na siebie pracować, dlatego też decydują się na jej wynajem. Są również zwolennicy hybrydowej formy inwestycyjnej – używają mieszkania wówczas, gdy mają na to czas oraz ochotę, a w pozostałym okresie skłaniają się ku krótkoterminowemu wynajmowi.Skontaktuj się z nami

Potrzebna Ci pomoc? Nasz konsultant może w każdej chwili Ci pomóc.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Wypełnij poprawnie wszystkie pola formularza!