Trendy w aranżacji wnętrz na 2021

2021-01-04

Trendy w aranżacji wnętrz na 2021

Mijający rok sprawił, że więcej czasu spędza się w domu, a tym samym wzrosło zapotrzebowanie na wnętrza przytulne i funkcjonalne. Mieszkania pełne natury, wystrój inspirowany Matką Ziemią, dekoracje w kolorze złota oraz klasyczna biel i czerń, a także meble drewniane, dużo światła i biura w domu - to tylko niektóre z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz w 2021 roku. Warto się im przyjrzeć i znaleźć coś dla siebie.

Ponadczasowe meble drewniane

Powrót do natury

Wydzielona przestrzeń do pracy

Klasyczne kolory

Ponadczasowe meble drewniane

Styl znany z popularnych sieciówek, gdzie za niewielkie pieniądze można kupić meble do samodzielnego złożenia jest coraz częściej wypierany przez powrót do klasycznych mebli z drewna. To nurt bardzo popularny jeszcze przed wojną:  meble na wymiar, solidne szafy z drewna, łóżka z drewna, piękne stoły i krzesła - sztuka użytkowa z najwyższej półki, która potrafiła służyć przez lata. Podobnie jest teraz - meble drewniane to ponadczasowość i solidne wykonanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Powrót do natury

Powrót do natury to nie tylko jak najwięcej elementów z natury w wystroju mieszkania. Obok surowego kamienia, betonu, drewnianych podłóg pojawiają się także meble drewniane, naturalne materiały jak len, bawełna, wełna. Wnętrza dekorowane są roślinami zielonymi, które pozwalają stworzyć mikroklimat przyjazny do życia w czterech kątach, oczyszczają powietrze i wytwarzają tlen, a także nawilżają powietrze. Takie wnętrza sprawiają, że częściej chce się do domu wracać i spędzać w nim czas.

Wydzielona przestrzeń do pracy

Praca zdalna to model, na który decyduje się coraz więcej firm. Konieczne dlatego stało się zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni w domu. Wiele osób wybierając meble drewniane decyduje się na odpowiednie biurko do pracy. Część pozostaje przy dużym stole. A jeszcze inni wybierają miękką sofę. Niezależnie od metrażu i warunków przestrzeń do pracy jest bardzo ważna, a małe domowe biura pojawiają się w projektach wielu aranżatorów wnętrz.

Klasyczne kolory

W trendach projektowania wnętrz na 2021 rok dominują klasyczne kolory. Wszelkie odcienie bieli i beże łączą się na ścianach z czarnymi elementami. Dodatki często pokryte są złotem lub srebrem. Mało jest w nowoczesnych projektach kolorów. Mieszkanie w tym roku ma być ostoją spokoju, którą można dowolnie modyfikować poprzez nowe elementy lub zmianę układu. Krzykliwe kontrasty pojawiają się tutaj bardzo rzadko. Najchętniej wybierane meble z drewna łączą się najlepiej z klasyczną kolorystyką.Skontaktuj się z nami

Potrzebna Ci pomoc? Nasz konsultant może w każdej chwili Ci pomóc.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Wypełnij poprawnie wszystkie pola formularza!