Panele fotowoltaiczne i ich opłacalność. Czy warto inwestować w fotowoltaikę?

2021-03-19

Panele fotowoltaiczne i ich opłacalność. Czy warto inwestować w fotowoltaikę?

O inwestowaniu w odnawialne źródła energii mówi się coraz więcej nie tylko w kontekście ochrony środowiska. Za sprawą zmieniających się technologii, panele fotowoltaiczne są w stanie pokryć zapotrzebowanie w energię elektryczną gospodarstwa domowego na cały rok.

  1. Panele Pvstar a wartość nieruchomości
  2. Panele fotowoltaiczne a status prosumenta
  3. Hurtownia fotowoltaiczna Pvstar czy inny dostawca?

Z roku na rok wydajność ogniw fotowoltaicznych wzrasta, a ceny wytwarzania samych paneli maleją. Dzięki temu fotowoltaika opłaca się znacznie bardziej niż jeszcze pięć lat temu, a coraz większa grupa Polaków decyduje się na wykorzystanie jej w swoich domach.

Panele Pvstar a wartość nieruchomości

Na zakup i montaż paneli PVstar trzeba przeznaczyć kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak inwestycja ta nie przepada, a bezpośrednio podnosi wartość nieruchomości, na której montowana jest instalacja fotowoltaiczna. To wszystko za sprawą niewielkiego spadku wartości samych paneli. Ich żywotność określa się na 25-30 lat, dlatego chcąc sprzedać nieruchomość, na której są zamontowane panele, znaczną część ich wartości - nawet 80% - można doliczyć do ceny nieruchomości. Decydując się na montaż instalacji, warto więc wybrać poszczególne podzespoły od sprawdzonych dostawców, takich jak hurtownia fotowoltaiczna z Krakowa Pvstar.

Panele fotowoltaiczne a status prosumenta

Osoby, które zdecydowały się na montaż paneli fotowoltaicznych, zyskały miano prosumentów. Prosument to osoba, która jest jednocześnie konsumentem i producentem energii energii elektrycznej. Według obowiązujących przepisów, właściciel instalacji jest zobowiązany do odesłania do sieci nadwyżek prądu, a w zamian może korzystać z atrakcyjnych upustów cenowych na pobór energii z sieci. Stosunek energii wysyłanej do odbieranej zależy od mocy posiadanej instalacji i wynosi:

  • dla instalacji do 10 kW 1 do 0,8;
  • dla instalacji o mocy z przedziału 10-40 kW - 1 do 0,7.

Osoba, która posiada panele fotowoltaiczne Pvstar i wysyła nadwyżki energii do sieci, jest zwolniona z opłat dystrybucyjnych, a ponosi jedynie zmniejszone opłaty stałe. Niezależnie od tego, czy miejscem zamieszkania jest Kraków, Wrocław, czy Warszawa, zasady dystrybucji nadwyżek energii z instalacji fotowoltaicznej są takie same.

Hurtownia fotowoltaiczna Pvstar czy inny dostawca?

Aby inwestycja w panele fotowoltaiczne była opłacalna, pod uwagę trzeba wziąć koszt samych paneli i potrzebnych do ich montażu podzespołów. Wszystkie elementy instalacji warto więc kupić od sprawdzonego dostawcy, jakim jest hurtownia fotowoltaiczna Pvstar.

undefinedSkontaktuj się z nami

Potrzebna Ci pomoc? Nasz konsultant może w każdej chwili Ci pomóc.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Wypełnij poprawnie wszystkie pola formularza!