Czym powinny wyróżniać się bramy garażowe?

2021-04-20

Czym powinny wyróżniać się bramy garażowe?

Bramy garażowe występują w tak wielu wariantach, że znalezienie odpowiedniej konstrukcji, to tylko kwestia czasu. Ważne jest to, aby decyzji nie podejmować zbyt pochopnie. Na pierwszym miejscu należy postawić jakość wykonania oraz parametry użytkowe. Nie jest to inwestycja na jeden sezon! Zastanawiasz się, jakie czynniki należy przeanalizować przed zakupem? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, gdzie zamieszczono zbiór praktycznych informacji.

Rodzaj konstrukcji

Wyróżnia się konstrukcje segmentowe, uchylne, rozwierane, czy też roletowe. Nie można jednoznacznie powiedzieć, który typ sprawdzi się najlepiej, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna. Nie bez powodu ogromną popularnością cieszą się bramy garażowe segmentowe, które zapewniają nieprzeciętny komfort oraz swobodę obsługi. Uchodzą one za uniwersalne, a jednocześnie ponadczasowe. Świetnie sprawdzą się w przypadku nowoczesnych konstrukcji. Na specjalną uwagę zasługuje oferta marki Oknoplast (https://oknoplast.com.pl/bramy-garazowe/) - można tutaj znaleźć modele, które stanowią połączenie znakomitych parametrów użytkowych oraz atrakcyjnego designu. Asortyment jest wyjątkowo zróżnicowany, a ceny nie należą do wygórowanych.

Jakość wykonania

Bramy garażowe wykonywane są z rozmaitych materiałów. Podstawą jest, aby konstrukcja była wytrzymała oraz niepodatna na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Godne polecenia są modele produkowane z lekkich profili stalowych lub aluminiowych. Metalowe elementy w sposób kompleksowy zabezpieczane są przed korozją, co zmniejsza ryzyko pojawienia się ognisk rdzy. Miłośnicy ekologicznych materiałów również znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Drewniane bramy garażowe uznawane są za eleganckie, a zarazem ekskluzywne.

Izolacja termiczna

Wysokiej klasy brama garażowa nie generuje dużych strat ciepła. Ogromną rolę odgrywa tutaj izolacja termiczna. Wiele modeli posiada wypełnienie w postaci pianki poliuretanowej, która posiada wiele zalet. Nie waży ona zbyt dużo, dzięki czemu nie stanowi zbędnego obciążenia. Ponadto, nie wykazuje tendencji do gromadzenia wilgoci, więc nie trzeba martwić się o rozwój pleśni lub grzybów. Skutecznie chroni przez ubytkiem energii, a także przenikaniem zimnego powietrza do wnętrza budynku.

Typ napędu

Bramy garażowe z napędem manualnym są obsługiwane ręcznie. Niezaprzeczalnym plusem jest ich niska awaryjność oraz niższa cena zakupu, a także montażu. Modele z napędem automatycznym mogą być sterowane na odległość, co dla wielu użytkowników jest znaczącym udogodnieniem. Wystarczy jedynie nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie! Napęd wykonany z mocnych i bezawaryjnych komponentów trochę kosztuje, więc nie jest to opcja polecana osobom poszukującym budżetowych rozwiązań.

Źródło:
https://oknoplast.com.pl/bramy-garazowe/brama-garazowa-belado/Skontaktuj się z nami

Potrzebna Ci pomoc? Nasz konsultant może w każdej chwili Ci pomóc.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Wypełnij poprawnie wszystkie pola formularza!