Dlaczego warto kupić dom bliźniak w Gdańsku lub okolicach?

2023-02-04

Dlaczego warto kupić dom bliźniak w Gdańsku lub okolicach?

Ostatnio popularną lokalizacją do zamieszkania stał się Gdańsk i okolice tego miasta. Wiele osób docenia szerokie możliwości, jakie stwarza Gdańsk, a także fakt, iż na tym rynku funkcjonują doświadczone firmy deweloperskie – takie jak AM Projekt -  które w ofercie sprzedażowej posiadają interesujące inwestycje – domy w zabudowie bliźniaczej i nie tylko.

 

Powody, dla których warto kupić bliźniak w Gdańsku lub okolicach tego miasta

 

Gdańsk jest miastem stwarzającym wiele możliwości edukacyjnych – liczne żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły zawodowe, licea czy szkoły wyższe wyróżniające się wysokim poziomem nauczania przyciągają do tych okolic wielu rodziców pragnących zapewnić swoim dzieciom najlepszą, możliwą edukację. Podczas gdy jedni zwracają szczególną uwagę na kwestie edukacyjne, innym zależy bardziej na bliskości punktów handlowych, sklepów czy też różnego rodzaju lokali usługowych, które działają na obszarze Gdańska lub okolic.  Gdańsk jest także miastem bardzo dobrze skomunikowanym – zarówno w wewnętrznych granicach, jak i z innymi miastami – dlatego też szybko można dotrzeć w wybrane miejsce korzystając z komunikacji miejskiej (Szybka Kolej Miejska, pociągi, tramwaje, autobusy) lub z własnych środków transportu. Gdańsk wyróżnia się także rozbudowaną siecią dróg rowerowych oraz ścieżek zdrowia. Dodatkowym atutem przemawiającym za zamieszkaniem w Gdańsku są duże możliwości rozwoju zawodowego. Dzieje się tak dlatego, że na obszarze Gdańska działa wiele firm o  zróżnicowanej strukturze, często działających nie tyko na rynku polskim, ale także wielu rynkach międzynarodowych. Warto także zwrócić uwagę na to, iż mieszkańcy Gdańska doceniają malownicze tereny i bliskość Morza bałtyckiego. Jest to także przestrzeń tętniąca życiem ze względu na zlokalizowane w Gdańsku i okolicach kluby, teatry, muzea, baseny, Aquaparki, kina i inne obiekty użyteczności publicznej.

 

Zalety kupna bliźniaka od dewelopera

 

Wśród niewątpliwych zalet zakupu domu w zabudowie bliźniaczej od dewelopera należy wyróżnić fakt, iż taki budynek jest nowy, w dobrym stanie technicznym. Jest to niezwykle istotny czynnik, gdyż często odkupując starsze domy, Klienci nie do końca wiedzą co zostało w nich wymienione, a co wymaga jeszcze poniesienia nakładu prac i środków finansowych. Kupując bliźniaka od dewelopera zyskujemy pewność, że wszelkie instalacje i przyłącza są nowe, a tym samym w pełni sprawne i funkcjonalne. Dodatkowo deweloperzy tacy jak AM Projekt biorą pełną odpowiedzialność za wszelkie usterki wynikające z ich strony. Ponadto koszt prac remontowych bywa zazwyczaj wyższy aniżeli prac wykończeniowych, gdy nie trzeba zrywać kafelek, wyrównywać ścian, zrywać podłogi czy też wymieniać instalacji. Z czasem rośnie także wartość rynkowa takiej inwestycji. Może ona wówczas stanowić zabezpieczenie na przyszłość lub właściciel może ją sprzedać w atrakcyjnej cenie, a tym samym zyskać (często koszty zakupu inwestycji i remontu są niższe aniżeli cena zakupu przez kolejnego nabywcę). Deweloperów obowiązuje również rękojmia. Oznacza to, iż w przeciągu pięciu od momentu, w którym została zawarta transakcja, deweloper odpowiada za usuwanie wad nieruchomości nie będące efektem eksploatacji mieszkania. Nowy budynek można zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami zarówno jeśli chodzi o układ pomieszczeń (deweloperzy często zgadzają się na dowolną zmianę układu mieszkania zgodnie z życzeniem klienta na etapie projektowania lub na wczesnym etapie realizacji inwestycji). W przypadku osiedli domów bliźniaczych stawianych przez deweloperów warto zwrócić uwagę także na infrastrukturę, jaką dany deweloper gwarantuje: parki, place zabaw, inne obiekty.

 

Podsumowanie

 

Kupno bliźniaka od dewelopera w Gdańsku lub okolicach Gdańska jest bardzo opłacalną inwestycją, mogącą stanowić zabezpieczenie na przyszłość lub też przyczynić się do osiągnięcia wymiernych korzyści finansowych jeśli zdecydujemy się na sprzedaż zakupionego budynku kolejnej osobie. Na obszarze Gdańska działalność prowadzi wielu, doświadczonych deweloperów stawiających domy w zabudowie bliźniaczej w atrakcyjnych lokalizacjach i bardzo atrakcyjnej cenie sprzedażowej.

 

Jeżeli szukasz w domu w zabudowanie bliźniaczej lub szeregowej na terenie Trójmiasta i okolic, to koniecznie odwiedź stronę dewelopera AM PROJEKT – www.amprojekt.com.pl