Cypr jako raj dla nabywców nieruchomości: jak znaleźć najlepsze oferty?

2023-05-10

Cypr jako raj dla nabywców nieruchomości: jak znaleźć najlepsze oferty?

Trend kupowania zagranicznych nieruchomości utrzymuje się wśród polskich inwestorów od jakiegoś czasu. Ostatnie lata to zwiększona liczba transakcji, na które wpływ ma m.in. rosnąca inflacja. Świadomi inwestorzy szukają sposobu na zabezpieczenie swoich finansów, a wśród nich wymienia się inwestycje w nieruchomości zagraniczne w ciepłych krajach Europy. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na Cypr, który jawi się jako prawdziwy raj dla nabywców nieruchomości. Jak znaleźć najlepsze oferty na Wyspie Afrodyty? Sprawdź.
Dlaczego Cypr to dobre miejsce do inwestowania?

 

Bez dwóch zdań Cypr to atrakcyjne miejsce pod kątem inwestowania w nieruchomości. W tym artykule zwrócimy uwagę przede wszystkim na Cypr Północny, który wciąż przez wielu inwestorów traktowany jest po macoszemu. W ten sposób można przegapić ogromny potencjał, który oferuje ta część Wyspy Afrodyty. To przede wszystkim atrakcyjnie położone nieruchomości w prestiżowych kurortach wakacyjnych, które posiadają pięć gwiazdek. Gwarantują spełnienie najwyższych światowych standardów w zakresie wyposażenia, jakości wykonania obiektu oraz dostępnych dla właścicieli i turystów udogodnień. 

 

Obecnie z Polski na Cypr można dolecieć tanimi liniami lotniczymi z większych miast w Polsce, co znacznie ułatwia kwestie logistyczne. Cypr Północny to miejsce, gdzie wciąż można znaleźć luksusowe apartamenty w relatywnie niskich cenach i z wysoką stopą zwrotu z inwestycji. Właśnie dlatego to prawdziwy raj inwestycyjny, z którego coraz częściej korzystają Polacy. 

 

Zapewnij sobie stabilny przychód i wysoką stopę zwrotu 

 

Oczywiście każda inwestycja powinna być dokładnie przeanalizowana. To samo dotyczy nieruchomości. Cypr Północny daje spore możliwości inwestycyjne, a potencjał tego miejsca jeszcze nie został w pełni odkryty. Wydaje się, że obecnie jest optymalny czas na zakup apartamentów w tej części Wyspy Afrodyty. Prestiżowe nieruchomości w cenionych resortach turystycznych dostępne są w atrakcyjnych cenach. Z powodzeniem można znaleźć mieszkania w cenie już od 8000 złotych za m2. To cena, o którą trudno w popularnych miastach nadmorskich w Polsce, gdzie obecnie ceny od metra znacznie poszybowały w górę. 

 

Jednocześnie cypryjskie nieruchomości gwarantują wysoką stopę zwrotu z inwestycji. Już w momencie odbioru apartamentu od dewelopera jego wartość może wzrosnąć nawet o 30%. Do tego dochodzi około 10-12% rocznego zwrotu z inwestycji, w przypadku przeznaczenia nieruchomości na wynajem wakacyjny. Dzięki temu inwestycja w luksusowy apartament na Cyprze Północnym zwraca się już w przeciągu 8-10 lat. To wynik, który zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających inwestorach w Polsce. 

 

Sprawdź nieruchomości na Cyprze!

 

Preferencyjne prawo podatkowe i niskie koszty utrzymania nieruchomości

 

Dodatkowym atutem Cypru Północnego jest preferencyjne prawo podatkowe. Inwestorzy nie są objęci m.in. zryczałtowanym podatkiem od najmu, co dodatkowo przyspiesza zwrot z inwestycji. Powszechnie Cypr Północny uznawany jest za prawdziwy raj podatkowy w Europie. Między innymi dla tego wielu świadomych inwestorów lokuje tu swoje środki. Do tego dochodzą niskie koszty utrzymania nieruchomości. Pod tym kątem opłaty są nawet 2-3 razy niższe niż te, które należy ponieść w przypadku nieruchomości w innych popularnych ciepłych krajach Europy, w tym m.in. Hiszpanii i Włoszech. 

 

Gwarancja pięknej pogody przez wiele miesięcy w roku

 

Oczywiście to, co przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata, to piękna pogoda utrzymująca się na Cyprze Północnym przez wiele miesięcy w roku. Tak naprawdę na Wyspie Afrodyty otrzymujesz gwarancję pięknej pogody, dzięki czemu nie będzie problemu z zapewnieniem obłożenia dla apartamentu przeznaczonego na wynajem. Słoneczna pogoda, piękne plaże i ciepłe może to atuty, które na Cypr przyciągają również inwestorów chcących spędzić urlop w komfortowych warunkach. Pod tym kątem to jedna z najlepszych destynacji w całej Europie.