Po co decydować się na ciepły montaż okien?

2024-04-23

Po co decydować się na ciepły montaż okien?

Ciepły, czyli trójwarstwowy montaż okien powoli staje się standardem wypierającym tradycyjne, mniej efektywne rozwiązania, dlatego w swojej ofercie ma go obecnie prawie każda firma budowlana. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej technologii i sprawdzić, dlaczego ludzie tak chętnie po nią sięgają.

Dlaczego warto wybrać ciepły montaż okien?

W przeciwieństwie do dotychczas stosowanych metod instalacji stolarki okiennej ciepły montaż okien składa się nie tylko z pianki poliuretanowej, ale też taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych, dzięki czemu zapewnia budynkom wysoką efektywność energetyczną. Co to oznacza w praktyce? Efektywnością energetyczną nazywamy stosunek wielkości uzyskanego efektu użytkowego do ilości zużytej na ten cel energii – im jest on wyższy, tym niższe są koszty eksploatacji danego obiektu. Ciepły montaż okien sprzyja poprawie tej wydajności poprzez minimalizację strat ciepła, więcej dowiecie się na https://domszczelny.pl/. Potrójna warstwa uszczelnienia ogranicza przepływ powietrza (ciepłego na zewnątrz i zimnego do środka) na tyle skutecznie, że gwarantuje optymalną izolację termiczną bez konieczności ciągłego dogrzewania pomieszczeń. Rezultatem są niższe rachunki za prąd, a przy okazji również redukcja emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Trójwarstwowe uszczelnienie chroni także przed rozwojem pleśni, ponieważ tworzy nieprzekraczalną dla wilgoci barierę, oraz hałasem, ponieważ świetnie wycisza dźwięki z otoczenia. Komfort korzystania z budynku, w którym zastosowano ciepły montaż okien, jest więc nieporównywalnie lepszy od tego, na który mogą liczyć użytkownicy budynków z tradycyjnie zamontowaną stolarką okienną.

Gdzie sprawdzi się ciepły montaż okien?

Trójwarstwowy montaż okien najczęściej wykonuje się w nowo powstających budynkach, ale równie dobrze można go zastosować także w obiektach remontowanych i modernizowanych. To rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest poprawa efektywności energetycznej, w tym w domach jednorodzinnych, domach wielorodzinnych, obiektach komercyjnych, placówkach użyteczności publicznej oraz zakładach przemysłowych. Jego uniwersalność sprawia, że doskonale wpasowuje się we wszystkie projekty architektoniczne.