Odbiór mieszkania bez usterek. Czy to w ogóle możliwe?

2020-10-07

Odbiór mieszkania bez usterek. Czy to w ogóle możliwe?

Zakup własnej nieruchomości na terenie Gdańska lub Poznania, a także innych większych miast to spory wydatek. Warto więc zadbać o to, aby apartament był wolny od usterek.

Tempo prac deweloperów budujących mieszkania i domy jest bardzo duże. Czasami graniczy wręcz z pośpiechem, gdyż potencjalne kary umowne mogą znacząco uszczuplić zysk. Pośpiech nigdy nie był i nie jest dobrym doradcą. W konsekwencji tego niektóre elementy naszego apartamentu mogą być, delikatnie mówiąc niedopilnowane. Wydanie kilkuset tysięcy złotych dla większości osób to duży koszt. W ramach tej ceny chcemy uzyskać produkt pozbawiony wad, przygotowany do wykończenia. Usterki nie są złą wolą inwestora, ale wynikają ze wspomnianego pośpiechu. Istnieją sposoby pozwalające na usunięcie takich nieprawidłowości. Istotne jest, jak zachowamy się podczas odbioru mieszkania.

Zamieszkaj w Gdańsku

Gdańsk to wyjątkowe miasto o wielowiekowej tradycji, która przeplata się z nowoczesnością. Nic więc dziwnego, że panująca aura, zabytki i kultura przyciągają turystów z całego świata. Wiele osób przybywa tutaj do pracy lub na lokalne uczelnie i zostaje na dłużej. Konsekwencją tego jest często zakup własnego apartamentu. Po przejściu całej procedury przychodzi czas na odbiór nieruchomości. Jest to najważniejszy moment całej inwestycji. Jeśli nie jesteśmy specjalistami od budownictwa, to warto wesprzeć się pomocą ekspertów. Dlaczego?

Podczas spotkania z deweloperem prawdopodobnie pierwszy raz widzimy własne mieszkanie. Emocje są na tyle duże, że oczyma wyobraźni meblujemy je i wydzielamy konkretne strefy. W tym czasie powinniśmy skupić się na kwestiach technicznych i dokumentowych. W ten sposób możemy wykryć nieprawidłowości i wady, które deweloper będzie musiał usunąć. Odbiory mieszkań Gdańsk, to zespół inżynierów i prawników posiadających wszechstronną wiedzę z zakresu potocznie nazywanej budowlanki. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt, jak np. kamery termowizyjne znajdą wady i usterki, które znajdą się w protokole odbioru. W kolejnym kroku to deweloper będzie musiał zadbać o ich usunięcie. Dzięki temu pozbędziemy się problemów, które wspomniane nieprawidłowości mogłyby nam przysporzyć.

POZnań - stolica wielkopolski

Poznańskie koziołki dumnie spoglądają na to, jak na przestrzeni lat zmieniło się miasto. Wiele dzielnic rozbudowało się, a przedmieścia obsadzone zostały pięknymi domami. Deweloperzy nie próżnują, a chętnych na zakup nowego apartamentu czy posiadłości z działką nie brakuje. Również tutaj inwestorzy pracują pod presją czasu. Dotyczy to nie tylko Poznania i Gdańska, ale całej Polski. Daje to pole do popełniania błędów, których beneficjentami są kupujący nieruchomości. Odbiory mieszkań Poznań, to bezcenne wsparcie i nieoceniona pomoc przy tym procesie. Więcej informacji znaleźć można na https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/poznan.

Inżynierowie posiadający odpowiednią wiedzę i umiejętności potrafią skonfrontować zapisy umowy i dane techniczne ze stanem faktycznym. Teoretycznie sami możemy sprawdzić, czy ściana jest prosta, czy posiada 5% odchylenie. Pytanie, czy wiemy, że taki parametr mieści się w normach, czy też nie. Wiele osób zapomina o sprawie elementarnej tj. zmierzeniu powierzchni nieruchomości. W końcu płacimy kilka-kilkanaście tysięcy za metr. Dobrze, gdyby wymiary pokrywały się z rzeczywistością, a z tym bywa różnie. Wydatek na usługę odbioru przez eksperta jest nieproporcjonalnie niski w stosunku do kosztów potencjalnych remontów, napraw i nerwów, gdy deweloper nie uzna nam gwarancji. Pozbycie się tych trosk jest bardzo proste.

Zakup mieszkania to ważna chwila, ale odbiór decyduje o jakości mieszkania lub domu. Warto więc zadbać o to, aby nasza nieruchomość była wolna od wad. Dzięki odpowiedniemu wsparciu technicznemu i prawnemu nasz apartament będzie gotowy do najprzyjemniejszego etapu - wykończenia.Skontaktuj się z nami

Potrzebna Ci pomoc? Nasz konsultant może w każdej chwili Ci pomóc.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Wypełnij poprawnie wszystkie pola formularza!