Ogłoszenia Nieruchomości, czyli gdzie szukamy domu, mieszkania, działki w sieci?

2020-11-02

Ogłoszenia Nieruchomości, czyli gdzie szukamy domu, mieszkania, działki w sieci?

Własny dom czy mieszkanie to marzenie wielu z nas, na które trzeba niestety bardzo długo pracować. Abstrahując od kwestii finansowych oraz konieczności załatwienia mnóstwa formalności związanych z kredytem, trzeb poświęcić trochę swojego czasu oraz zaangażowania, aby znaleźć ofertę spełniająca wszystkie indywidualne oczekiwania. O tym, na co zwracać uwagę szukając tej najlepszej, podpowiadamy poniżej.


Ogłoszenia nieruchomości – co ważne?

Przed rozpoczęciem poszukiwań warto określić granice, w jakich można się zmieścić oraz na ile sobie pozwolić. Oblicz swój wkład własny, czy pokryje on wymagany przez dany bank limit oraz jak wysokie raty będziesz musiał spłacać. Pamiętaj, że koszty zakupu domu bądź mieszkania nie kończą się tylko na cenie, którą uda ci się wynegocjować ze sprzedającym. Dolicz do tego jeszcze koszty ewentualnego remontu, zakupy mebli, koszty zaciągnięcia kredytu itp. Zakup nieruchomości to ogromny wydatek, pochłaniający znaczną część kosztów dlatego oszacowanie ich na wstępie jest tak kluczowe. Kiedy już ustalisz granice cenowe, możesz przejść do przeglądania ogłoszeń. Aby wybrać te najciekawsze, musisz jasno określić swoje kryteria oraz to, czego konkretnie potrzebujesz. Nie chodzi tu tylko o wielkość domu czy układ mieszkania, ale o lokalizację oraz dobrą komunikację, gdyż te czynniki często zwiększają wartość określonej nieruchomości.


Jak szukać ogłoszeń nieruchomości?

Najwięcej ogłoszeń na pewno znajdziesz w internecie. W pierwszej kolejności zajrzyj na portale, na których zamieszczone są oferty na sprzedaż mieszkania lub domu w okolicy, która cię interesuje. Szukaj grup na portalach społecznościowych, gdzie również występują podobne ogłoszenia, gdyż będziesz mógł nawiązywać bezpośredni kontakt z osobami publikującymi dane oferty i dopytać ich więcej szczegółów. W następnej kolejności do dużych serwisów z większą ilością ogłoszeń. Zaznacz wszystkie niezbędne parametry jak metraż, ilość pokoi, kondygnacji, wyposażenie itp. To ułatwi dobranie idealnego domu lub mieszkania. Gdy już znajdziesz interesującą ofertę, nie ograniczaj się tylko do tego, co widzisz na zdjęciach. Lepiej dla ciebie, jeśli wybierzesz się w dane miejsce osobiście i nie tylko obejrzysz daną nieruchomość na własne oczy, co sprawdzisz okolicę, czy rzeczywiście jest taka, jak w opisie. Ograniczenie się tylko do zdjęć w ofercie to jak kupowanie kota w worku, bo to, co jest na stronie, nie zawsze zgadza się ze stanem faktycznym.


Działka na sprzedaż – jak wybrać?

Podobnie jak w przypadku szukania odpowiedniej oferty na kupno mieszkania, zastanów się nad swoimi potrzebami. Pomyśl o tym, czy chcesz postawić swój wymarzony dom w pobliżu miasta, czy bardziej na terenach wiejskich. Rozważ kwestie związane z dojazdem, a tym samym, komfortem użytkowania domu. Potencjalna działka lub grunty rolne mogą sąsiadować bowiem z nieciekawymi obiektami, co często wpływa na niską cenę domu. Bliska lokalizacja z zakładem produkcyjnym, wysypiskiem śmieci czy innych równie uciążliwych obiektów, na pewno nie będzie sprzyjało komfortowemu mieszkaniu. Dlatego dokładnie zapoznaj się z charakterystyką otoczenia, a w tym będzie bardzo pomocny plan zagospodarowania przestrzennego.
Skontaktuj się z nami

Potrzebna Ci pomoc? Nasz konsultant może w każdej chwili Ci pomóc.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Wypełnij poprawnie wszystkie pola formularza!